Boeken, Fantasy/Sciencefiction, Recensies, Young Adult

Recensie: Water (Holly Black)

Water van Holly Black is een leuk boek om de Faerie-trilogie mee te beginnen. Wel raad ik aan om eerst De wrede prins, De gevallen koning en De verbannen koningin te lezen zodat je de wereld al een beetje kent. Na het wat rommelige en verwarrende begin wordt Water een tof en intrigerend verhaal. Je wordt meegesleurd in een wereld vol met intriges, verraad en bedrog. Dit werkt verslavend en vanaf de helft lees je Water in een keer uit! Je bent hierna benieuwd hoe het verhaal van Kaye en Roiben verdergaat in het tweede deel, Bloed.

Boeken, Fantasy/Sciencefiction, Recensies, Young Adult

Recensie: De genezer van Zalindov (Lynette Noni)

Wat een geweldige binnenkomer is De genezer van Zalindov in de Genezer-serie van Lynette Noni. Het bevat alles waar je op hoopt en de hype rondom dit boek is volkomen begrijpelijk. Je wordt meegenomen naar een sterk opgebouwde wereld vol met haat, verraad, liefde en vriendschap. Het heden en verleden komen mooi samen waardoor er een gelaagde YA Fantasy ontstaat. De liefhebbers van dit genre zullen smullen van De genezer van Zalindov! Het is maar goed dat De gevangene van Vallenia al klaar ligt om gelezen te worden.

Boeken, Recensies, Thriller, Young Adult

Recensie: Ik zie, ik zie (Ellie Marney)

Ellie Marney heeft met Ik zie, ik zie een bloedstollend spannende en gruwelijke Young Adult thriller neergezet. Het verhaal moet even op gang komen, maar als het hek eenmaal van de dam is kan je niet meer stoppen met lezen. Het plot zit goed in elkaar, de schrijfstijl van Ellie Marney is vlot en aan interessante personages geen gebrek. De kans is groot dat Ik zie, ik zie je voorlopig nog wel in je nachtmerries zal achtervolgen.

Boeken, Recensies, Young Adult

Recensie: Tokio voor altijd (Emiko Jean)

Ik heb met volle teugen van Tokio voor altijd van Emiko Jean genoten! Het is een heerlijk boek voor de liefhebbers van romantische young adult verhalen. Je wordt helemaal opgeslokt door Izumi’s nieuwe leven als prinses en wat daar allemaal bij komt kijken. Het is een verhaal over familie, liefde, vriendschap, jezelf leren kennen, bedrog en verraad. Tokio voor altijd is echt een aanrader voor fans van The Princess Diaries, Crazy Rich Asians en sprookjes! Ik kan niet wachten op het vervolg, Dromen in Tokio, die op 31 mei 2022 zal verschijnen.

Boeken, Recensies, Thriller, Young Adult

Recensie: Labyrint (Inge Verbruggen)

Labyrint van Inge Verbruggen heeft mijn verwachtingen niet helemaal waargemaakt. Het is een boek dat lekker wegleest en waarin je nieuwsgierig gemaakt wordt naar het ‘waarom’ van de escaperoom in de school en de deelnemers. Het concept is zeker heel erg tof, maar de uitwerking iets minder. Je krijgt geen antwoord op al je vragen en het plot is een tikkeltje voorspelbaar. Toch vond ik Labyrint wel een leuk boek om even tussendoor te lezen door de fijne en vlotte schrijfstijl van Inge Verbruggen.

Boeken, Fantasy/Sciencefiction, Recensies, Young Adult

Recensie: Helderwitte macht (Cassandra Clare)

Helderwitte macht is een spannend, mysterieus en romantisch vervolg op Scharlakenrode magie uit de Vloeken uit het verleden-serie van Cassandra Clare en Wesley Chu. Dit keer voelt het verhaal nog meer als thuiskomen dan het eerste deel, omdat ook Clary, Jace, Isabella en Simon een grote rol in het verhaal spelen. De groep is weer samen en dat is voor De Kronieken van de Onderwereld-fans geweldig! Het verhaal is serieus verslavend en Helderwitte macht leg je niet zomaar aan de kant.

Boeken, Fantasy/Sciencefiction, Recensies, Young Adult

Recensie: Boek der Heiligen (Leigh Bardugo)

Voor de fans van de Grishaverse is het Boek der Heiligen van Leigh Bardugo zeker een echte musthave. De wereld komt namelijk zoveel meer tot leven door het lezen van dit boek. De Grishaverse is namelijk echt een wereld met een rijke geschiedenis en je wordt hier helemaal in meegenomen. Het Boek der Heiligen bevat mooie verhalen die je snel even tussendoor kan lezen, omdat ze maar een paar pagina’s tellen. Simpelweg genieten!

Boeken, Recensies, Young Adult

Recensie: De prins en de naaister (Jen Wang)

De prins en de naaister is echt een sprookje voor jong en oud. Het maakt niet uit welke leeftijd je bent je gaat van deze Graphic Novel genieten. Het is ontroerend, indrukwekkend, grappig en mooi. Zowel door de illustraties, als de tekst neemt Jen Wang je mee in de wereld van Sebastian, die graag jurken draagt, en Frances, die graag jurken ontwerpt en maakt. En hoe romantisch is het dat dit alles zich afspeelt in de stad van de liefde; Parijs! Een echte aanrader als je een keer een ander soort YA wil lezen.

Boeken, Recensies, Thriller, Young Adult

Recensie: Familie liegt nooit (Karen M. McManus)

Al met al is Familie liegt nooit weer een erg fijn verhaal van Karen M. McManus. Er zit diepgang in, de personages zijn interessant om over te lezen en het verhaal is geheimzinnig/mysterieus. Familie liegt nooit heeft dus alle ingrediënten in zich om een spannende YA thriller te zijn waarbij je constant op het puntje van je stoel zit. En wist je al dat er zeer binnenkort weer een nieuw boek van Karen M. McManus gaat verschijnen. Morgen is het al zover, want dan verschijnt Jij wordt nog eens mijn dood.