Boeken, Recensies, Thriller, Young Adult

Recensie: Ik zie, ik zie (Ellie Marney)

Ellie Marney heeft met Ik zie, ik zie een bloedstollend spannende en gruwelijke Young Adult thriller neergezet. Het verhaal moet even op gang komen, maar als het hek eenmaal van de dam is kan je niet meer stoppen met lezen. Het plot zit goed in elkaar, de schrijfstijl van Ellie Marney is vlot en aan interessante personages geen gebrek. De kans is groot dat Ik zie, ik zie je voorlopig nog wel in je nachtmerries zal achtervolgen.

Boeken, Recensies, Young Adult

Recensie: Tokio voor altijd (Emiko Jean)

Ik heb met volle teugen van Tokio voor altijd van Emiko Jean genoten! Het is een heerlijk boek voor de liefhebbers van romantische young adult verhalen. Je wordt helemaal opgeslokt door Izumi’s nieuwe leven als prinses en wat daar allemaal bij komt kijken. Het is een verhaal over familie, liefde, vriendschap, jezelf leren kennen, bedrog en verraad. Tokio voor altijd is echt een aanrader voor fans van The Princess Diaries, Crazy Rich Asians en sprookjes! Ik kan niet wachten op het vervolg, Dromen in Tokio, die op 31 mei 2022 zal verschijnen.

Boeken, Recensies, Thriller, Young Adult

Recensie: Labyrint (Inge Verbruggen)

Labyrint van Inge Verbruggen heeft mijn verwachtingen niet helemaal waargemaakt. Het is een boek dat lekker wegleest en waarin je nieuwsgierig gemaakt wordt naar het ‘waarom’ van de escaperoom in de school en de deelnemers. Het concept is zeker heel erg tof, maar de uitwerking iets minder. Je krijgt geen antwoord op al je vragen en het plot is een tikkeltje voorspelbaar. Toch vond ik Labyrint wel een leuk boek om even tussendoor te lezen door de fijne en vlotte schrijfstijl van Inge Verbruggen.

Boeken, Fantasy/Sciencefiction, Recensies, Young Adult

Recensie: Helderwitte macht (Cassandra Clare)

Helderwitte macht is een spannend, mysterieus en romantisch vervolg op Scharlakenrode magie uit de Vloeken uit het verleden-serie van Cassandra Clare en Wesley Chu. Dit keer voelt het verhaal nog meer als thuiskomen dan het eerste deel, omdat ook Clary, Jace, Isabella en Simon een grote rol in het verhaal spelen. De groep is weer samen en dat is voor De Kronieken van de Onderwereld-fans geweldig! Het verhaal is serieus verslavend en Helderwitte macht leg je niet zomaar aan de kant.

Boeken, Recensies, Roman

Recensie: Het Cupcake Café (Jenny Colgan)

Ik kan jullie vertellen dat ik echt genoten heb van Het Cupcake Café van Jenny Colgan en ik de wereld om mij heen even vergeten ben. Je wordt helemaal het verhaal in gesleurd en erdoor opgeslokt. Het is de perfecte feelgood om lekker thuis op de bank, onder een dekentje en met een kop warme chocolademelk (met slagroom en marshmallows) te lezen. Het is simpelweg genieten en zwijmelen! De personages komen tot leven, worden vrienden en laten je niet meer los. Kom maar op met het vervolg op Het Cupcake Café! Helaas moeten we nog even geduld hebben tot het najaar van 2022, dan verschijnt pas Kerstmis in het Cupcake Café

Boeken, Fantasy/Sciencefiction, Kinder- en jeugdboeken, Recensies

Billy Bones Bazen-Blogtour: Bieb op stelten & Game Helden tegen de monsters

Billy Bones heeft onlangs een hele nieuwe serie, met de tofste avonturen, gelanceerd; de Billy Bones Bazen-boeken! Dit zijn verhalen die kunnen worden voorgelezen, die je samen óf lekker zelf kunt lezen. Doordat er in deze boeken gebruik wordt gemaakt van korte hoofdstukken en zinnen is het makkelijker en leuker om een boek te lezen. Dus wil jij lezen de baas worden? Dan zijn de Billy Bones Bazen-boeken iets voor jou!

Boeken, Fantasy/Sciencefiction, Kinder- en jeugdboeken, Recensies

Recensie: Offline (Marco kunst)

Dus ben jij gek op futuristische verhalen en wil je een kijkje nemen in de toekomst? Dan is Offline van Marco Kunst een erg leuk boek! Dit sciencefictionboek is voor kinderen vanaf ongeveer 9 jaar en bevat een spannend en vlot avontuur over drones, robots en een wereld waarin iedereen constant online is. Hier en daar hadden sommige onderdelen van het verhaal best meer uitleg mogen hebben, maar Offline leest wel lekker snel weg omdat het erg to the point is geschreven door Marco Kunst. En de illustraties van Yannick Pelegrin brengen het verhaal tot leven.

Boeken, Kinder- en jeugdboeken, Recensies

Recensie: Groot Biegel Sprookjesboek (Paul Biegel)

Het Groot Biegel Sprookjesboek van Paul Biegel is geschikt voor zowel jong, als oud. De tijdloze sprookjes zijn ideaal om voor het slapen gaan (voor) te lezen. Ze zijn lekker kort, maar precies lang genoeg om er eentje (voor) te lezen. De sprookjes zullen gegarandeerd voor mooie dromen bij je kleintje zorgen. En ook al ben je volwassen, met deze sprookjes kan je even ontsnappen aan de realiteit. Vergeet ook niet om tijdens het lezen te genieten van de indrukwekkende illustraties van Charlotte Dematons.

Boeken, Fantasy/Sciencefiction, Kinder- en jeugdboeken, Recensies

Recensie: Stormwachter – De strijd om Arranmore (Catherine Doyle)

Stormwachter – De strijd om Arranmore is zeker de perfecte afsluiter van de Stormwachter-serie, geschreven door Catherine Doyle. De drie boeken volgen elkaar mooi op, dus dit is echt een serie om lekker achter elkaar uit te lezen. Je wordt moeiteloos meegenomen in de wereld van Arranmore en het is dus niet zo gek dat je er een onderdeel van wordt. Samen met Fionn beleef je een magisch avontuur vol met duisternis en geheimen. De bewoners van het eiland worden je vrienden en het is onwijs jammer dat Stormwachter – De strijd om Arranmore het laatste deel is. Ik ga iedereen missen!